Tarih: 12/09/2019
Haberin Adı : ANALİZ-Petrol Fiyatları(IşıkFX)
IşıkFX ( http://www.isikfx.com ) Tarafından Hazırlanan Petrol Analizi: " BRENT PETROL Hafta başından itibaren Abu Dhabi'de devam eden 24. Dünya Enerji Kongresi çerçevesinde dün de "OPEC ve OPEC dışı ülkeler ortak teknik komite toplantısı" düzenlendi ve buradan gelen mesajlarla gün içerisinde petrol fiyatlarında oynaklıklar görüldü. Diğer taraftan İran Nükleer Anlaşması ve Ticaret Savaşları'na dair gelen haber akışları da zaman zaman fiyatlamalar üzerinde etkili olurken, önceki gün Enerji Bilgi İdaresi'nin raporu sonrası merakla beklenen OPEC aylık raporunda da 2020 petrol talebi büyümesine dair öngörüler aşağı yönlü revize edildi. Yine raporda, Ağustos ayının üretiminde artış olduğunun belirtilmesi de fiyatları baskılayabilecek unsurlardandı. Ayrıca yine, önceki günkü API stokları sonrasında dikkatlerin çevrildiği Enerji Bilgi İdaresi stok ve üretim dataları da oynaklıklara neden oldu. Bugün dikkatlerimiz yine küresel ekonomik görünüm ve buna paralel olarak petrol talebine yönelik etkileri açısından küresel riskler ve önemli makroekonomik verilerde olacak. Ayrıca, Abu Dhabi'de devam edecek olan Dünya Enerji Kongresi çerçevesinde bugün yapılacak olan OPEC+ ortak bakanlar gözetim komitesi toplantısı öncesi ve sonrasında üye ülkelerin yetkililerinden gelecek mesajlar da volatil hareketlere neden olabilir. Teknik Seviyeler Dirençler: 61.60, 61.90, 62.20, 62.75, 63.00Destekler: 61.15, 60.90, 60.50, 60.25, 60.00 " ****** Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırımdanışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti,aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyenbankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum vetavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerinedayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. *******
Diğer Haberlere Buradan Ulaşabilirsiniz..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.