Tarih: 12/09/2019
Haberin Adı : Yahoo Japan, giyim eşyası e-perakendecisi Zozo'nın çoğunluk hisseleri için teklif verdi
Yahoo Japah Corp, online giyim eşyası satışı yapan Zoho Inc'ın çoğunluk hisselerini satın almak için 400 milyar yen (3,70 milyar dolar)teklif etti. Zozo'nun dün itibariyle toplam piyasa değeri 680 milyar yen ve Yahoo Japan şirketin yüzde 50,1 hissesini istiyor. Yapılan tetlife göre Zozo'nun kurucusu Yusaka Maezawa yüzde 30 oranında hisse satacak ve elinde yüzde 6 oranında hisse kalacak. Maezawa ayrıca CEO'luk görevinden istifa edecek. Yahoo Japan, Zozo'yu satın alanamk Amazon.com ve Rakuten ile daha iyi rekabet edebilmeyi hedefliyor.
Diğer Haberlere Buradan Ulaşabilirsiniz..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.