Tarih: 12/01/2017
Haberin Adı : Suudi Arabistan Enerji Bakanı, "Petrol talebi büyümeye devam edecek"
Suudi Arabistan Enerji Bakanı Khalid al-Falih, petrol talesinin 2014 yılında büyümeye devam edeceğini ve ertelenen yatırım projelerine bağlı olarak gelecek 2-3 yılda petrol piyasasında sıkılaşma yaşanacağını söyledi. Abu Dhabi'de düzenlenen Atlantik Konseyi Global Enerji Forumu toplantısında konuşan Falih, "Petrol talebinde bu yıl büyüme bekliyorum. Talepte büyüme hızı günlük bir milyon varilin oldukça üzerinde olacak" dedi. Falih ayrıca, OPEC üyesi ve üyesi olmayan ülkelerin üretimin kısılması konusunda vardıkları anlaşmaya güvendiğini, anlaşmanın uzatılıp uzatılmayacağını 6 aylık sürenin sonunda yeniden değerlendirileceğini ifade etti. "Meslektaşlarımma tamamen güveniyorum" diye konuşan Falih, suudi Arabistan'ın hali hazırda hedeflenen seviyenin üzerinde üretim kısıntısına gittiğini de vurguladı.
Diğer Haberlere Buradan Ulaşabilirsiniz..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.