Tarih: 12/01/2017
Haberin Adı : CLK Boğaziçi Elektrik, ‘enerji tasarruf bilinci’ yaratacak özel uygulamaya yer verdi
Perakende elektrik satışında Türkiye’nin lider şirketi olan CLK Boğaziçi Elektrik, ‘Enerji Tasarruf Haftası’nda, elektrikli cihazların doğru kullanımı için internet sitesinde özel bir uygulamaya yer verdi. Söz konusu uygulama ile tüketiciler günlük hayatta en çok kullandıkları 20 elektrikli cihazın ne kadar elektrik tükettiğini bir tuşa basarak öğreniyor ve ne kadar tasarruf yapabileceklerini görüyorlar Türkiye’nin en büyük perakende elektrik satış şirketi olarak 4,2 milyon aboneye hizmet veren CLK Boğaziçi Elektrik Perakende Satış A.Ş., ‘Enerji Tasarruf Haftası’nda, enerjinin verimli kullanımı ve bilinçli tüketiminde ses getirecek bir uygulamaya imza attı. Söz konusu uygulama ile www.clkbogazici.com internet adresinde yer alan ‘Tüketim Hesaplama’ sekmesinde günlük hayatta en fazla kullanılan 20 elektrikli cihazın günlük, haftalık, aylık ve yıllık kullanımına göre ne kadar enerji tüketimi yaptığını hesaplamak mümkün. Amaç, tüketicilerin elektrikli cihazları doğru kullanmasını sağlamak ve tasarruf bilincini oluşturmak. CİHAZI SEÇİP ‘HESAPLA’ TUŞUNA BASMAK YETERLİ CLK Boğaziçi Elektrik’in internet sitesinde ve bit.ly/Tuketim adresinde yer alan uygulamada önce ekrandan sık kullanılan cihazların seçimi yapılıyor. Ardından da ‘hesapla’ tuşuna basılarak her cihazın, gücü (watt), çalışma süresi (saat), haftalık, aylık ya da yıllık kaç kez kullanıldığı değiştirme seçenekleri ile girilebiliyor. Bundan sonra sistem otomatik olarak söz konusu elektrikli cihazın aylık ve yıllık olarak kaç kilovatsaat elektrik tükettiği ile güncel elektrik satış fiyatı üzerinden ne kadar maliyet yarattığını ekrana yansıtıyor. CLK BOĞAZİÇİ’NDEN TASARRUF ÖNERİLERİ CLK Boğaziçi Elektrik’in web sitesinde, tasarruf hesaplamasının yanı sıra şirketin maskotu olarak belirlenen Ateşböceği’nin yönlendirmeleriyle tasarrufa yönelik bilgi ve ipuçlarına da yer veriliyor. Enerji tasarrufu dışında CLK Boğaziçi Elektrik’in web sitesinin tüm alanlarında dönemsel kampanyalar gibi fırsatlarda ziyaretçileri yönlendiren maskot Ateşböceği, CLK Boğaziçi Elektrik’in gelecekte diğer tasarruf merkezli tanıtım aktivitelerinde de yer alacak.
Diğer Haberlere Buradan Ulaşabilirsiniz..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.