Tarih: 12/02/2019
Haberin Adı : ANALİZ-Petrol Fiyatları(IşıkFX)
IşıkFX ( http://www.isikfx.com ) Tarafından Hazırlanan Petrol Analizi: "Petrol fiyatları, ABD'de geçici olarak varılan anlaşmanın büyümeyi olumsuz etkileyecek bir unsur olan hükümetin bir kez daha kapanmasını önlemesi sonrası diğer risk varlıkları ile birlikte yükseldi. Haber akışında Nijerya, küresel petrol sanayide kendi firmalarıyla rol oynamak istiyor. Petrol Kaynakları Bakanı'nın yaptığı açıklamaya göre, petrol keşfi, üretimi ve dağıtımı üzerinde çıkarlarının yabancı firmalar tarafından tekel olarak yürütülmekte olduğundan bahsedilirken mevcut kaynakların belli bir aşamadan sonra yerel şirketlerin eline geçmesinin mümkün olduğu belirtildi. Nijerya, dünyadan en büyük 10. Petrol rezervine sahip ülkesi olarak göze çarpmakta. Bunun dışında BP CEO'su Bob Dudley, yukarı yönlü risklerde şiddetli bir yoğunlaşmanın önümüzdeki aylarda enerji piyasasında bir "krizi, daralmayı" tetikleyebileceği uyarısında bulundu. OPEC konusunda ise "OPEC+ ülkeleri ilk çeyrekte üretimi azaltmak konusunda anlaştılar ancak henüz verilerde bunu görmüyoruz. Verilerin neye benzeyeceğini görmemiz gerekiyor, ancak bana göre piyasalar sıkılaşmayı hissediyor" şeklinde görüş bildirdi. Veri akışında ise bu gece Amerikan Petrol Enstitüsü (API) haftalık ham petrol stokları açıklanacak. Teknik olarak ise yaşanan yükselişler sonrası ana direncimiz olan 63.70 noktasına yaklaşıyoruz. Buranın kalıcılıkla geçilmesi fiyatları yukarı itebilir. Bu durumda ise ilk etapta 65 direnci kritik hale gelebilir. Ancak 63.70 ana direnci öncesinde 63.10 ile 63.45 ara dirençlerini izleyebiliriz. Olası geri çekilmelerde ise 62.65, 62.20, 62.00 ve 61.60 desteklerini gün içinde takip edeceğiz." ****** Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırımdanışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti,aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyenbankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum vetavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerinedayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. *******
Diğer Haberlere Buradan Ulaşabilirsiniz..
Piyasa verileri 15 dakika gecikmelidir

YASAL UYARI

BIST(Borsa İstanbul) isim ve logosu 'Koruma Marka Belgesi' altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST'ye ait olup, tekrar yayımlanamaz.Veriler FOREKS tarafından sağlanmaktadır.


Burada herhangi bir alanda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup müşterilerin alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgi sayfalarda yer almayabilir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sayfalarda yayınlanan görüş, yorum, haber veya öneriler nedeniyle ortaya çıkacak ticari kazanç veya kayıplardan Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir. Buradaki yazı, görüş ve yorumlar sayfa ziyaretçilerini bilgilendirme niteliği taşımaktadır. Rapor sayfalarında yayınlanan hiçbir yazı, görüş, resim, analiz ve diğer sunumlar izin alınmadan yazılı veya görsel basın organlarında yayınlanamaz.


© S&P Dow Jones Indices LLC 2014. All rights reserved.